logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Aktywizacja – warszaty z rękodzieła artystycznego już na Nami

by admin

To już kolejny cykl bezpłatnych warsztatów z rękodzieła artystycznego, jaki odbył się dla zainteresowanych mieszkańców LGD „Dolina Raby”. Poprzednie warsztaty z bibułkarstwa cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i w ślad za nimi postawiliśmy na kolejną edycję – tym razem z wikliny papierowej, która odbyła się 22 marca 2013 r. w Restauracji „Chata Gieda” w Zagórzanach.

Wiklina papierowa to zupełnie nowy temat na obszarze LGD. Kreatywny recykling jest jednym z nowoczesnych trendów XXI wieku. Przyjazny dla środowiska, zgodny z naturą, wyróżniający się walorami użytkowymi coraz bardziej zakorzenia się we wszystkich sferach ludzkiego życia. Na pozór wydający się materiałem nietrwałym,  jednak przy zastosowaniu odpowiednich technik plecionkarskich nadaje się do wyrobu rzeczy codziennego użytku takich jak biżuteria, galanteria, elementy wyposażenie domu i ogrodu, meble, a nawet abstrakcyjnych rzeźb. Tak naprawdę jego przeznaczenie ogranicza tylko pomysłowość twórców wykorzystujących tą tradycyjną technikę. Warsztaty przeprowadzili dla nas założyciele Fundacji Kreacja Magia Rąk z Białej Podlaskiej, którzy są w tej dziedzinie wybitnie uzdolnionymi ludźmi. W warsztatach wzięły udział głównie panie działające w kołach gospodyń wiejskich z terenu wszystkich 6 gmin LGD byli też i inni zainteresowani mieszkańcy. Łącznie objęliśmy wsparciem 26 osób. Podczas warsztatów uczestnicy nabyli nowych umiejętności, które będą mogły zostać użyte np. przy ozdabianiu stoisk promocyjnych, a także jako elementy lokalnego rękodzieła wykorzystywanego przy różnych okazjach: konkursach, wystawach, kiermaszach, imprezach. Warsztaty były nie tylko okazją do zdobycia nowych umiejętności i szlifowania manualnego warsztatu, ale także okazją do inspiracji – jak wykorzystać nabyte umiejętności w realizacji różnego rodzaju projektów.  Głównym celem prowadzenia przez LGD konkursów, warsztatów i innych działań jest aktywizacja i pobudzanie uczestników by zdobyte umiejętności i wiedza przerodziły się w realizację konkretnych projektów.

Podczas spotkania pracownicy biura LGD udzielali informacji na temat możliwości wsparcia dofinansowaniem obecnych na sali przedstawicieli organizacji pozarządowych i działaczy społecznych w zakresie zgłaszanych potrzeb i pomysłów. Pełne entuzjazmu i emocji twarze po wykonaniu własnoręcznie papierowych dzieł sztuki mówiły same za siebie.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy