logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Gminne Święto Plonów w Tomaszkowicach

by admin

21 sierpnia 2011 LGD zawitało na Gminnym Święcie Plonów w Tomaszkowicach. Jest co cykliczna i najważniejsza impreza w gminie Biskupice mająca charakter dziękczynienia za coroczne plony, ale także jest to święto gminy i wszystkich jej mieszkańców. W tym roku impreza ta była współfinansowana z małych projektów wdrażanych za pośrednictwem LGD „Dolina Raby”, więc i program imprezy był bardzo bogaty i urozmaicony. Pogoda dopisała, a na scenie zaprezentowały się: Zespół Regionalny „Łazany” (młodzież do występu przygotowała choreograf – Maria Idzi), Gminna Orkiestra Dęta, zaprezentowali się młodzi artyści mieszkańcy gminy – wokaliści, kabreciarze. W ramach dobrosąsiedzkiej współpracy zostały zaproszone grupy młodych artystów działające w Centrum Kultury Gminy Łapanów tj. kabaret „Zez”, zespół pop-rockowy „Vened” oraz w Gminnej Świetlicy w Trzcianie – kabaret „Zgred”, przeprowadzono konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Gwiazdą wieczoru był kabaret „Paka”. Amatorzy dobrej kuchni również znaleźli coś dla siebie. Panie z Kół Gospodyń z miejscowości Bodzanów, Przebieczany oraz Szczygłów, przygotowały rożne smakołyki. Było wiejskie jadło, wędliny, także ciasta. Wszystko to przygotowane z najwyższą starannością.

Pod namiotem LGD do dyspozycji byli pracownicy biura, którzy informowali o działalności stowarzyszenia, możliwościach pozyskiwania środków z OSI 4 PROW – LEADER. Można było wygrać drobne gadżety w ramach prowadzonego konkursu, a także skosztować i zaznajomić się z produktami lokalnymi naszego regionu tj. miody i produkty pszczele „Prosto z pasieki” z Żegociny, soki i przetwory owocowo – warzywne „Kamionna” – produkty z certyfikatem ekologicznym, Chleb Żarnowy z Łomnej – wpisany na listę produktów tradycyjnych MRiRW, „Makaron Domowy Wiśnicki” – laureat I nagrody w konkursie Małopolski Produkt Tradycyjny w kategorii na najlepszy pomysł promujący region za pomocą produktu tradycyjnego lub regionalnego oraz II nagrody w kategorii na najlepiej udokumentowaną historię produktu potwierdzającego jego tradycyjność zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w 2009 roku. Można ocenić, że mieszkańcy gminy Biskupice licznie korzystali z informacji udzielanych pod naszym namiotem, a także wykazywali zainteresowanie prezentowanymi produktami. Należy przyznać, że tegoroczne Święto Plonów Gminy Biskupice trzeba zaliczyć do udanych.

Tekst: Patryk Paszkot – Asystent Kierownika

 

{galeria}Biskupice{/galeria}

 

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy