„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Strona główna

Gminne Święto Plonów w Tomaszkowicach

21 sierpnia 2011 LGD zawitało na Gminnym Święcie Plonów w Tomaszkowicach. Jest co cykliczna i najważniejsza impreza w gminie Biskupice mająca charakter dziękczynienia za coroczne plony, ale także jest to święto gminy i wszystkich jej mieszkańców. W tym roku impreza ta była współfinansowana z małych projektów wdrażanych za pośrednictwem LGD „Dolina Raby”, więc i program imprezy był bardzo bogaty i urozmaicony. Pogoda dopisała, a na scenie zaprezentowały się: Zespół Regionalny „Łazany” (młodzież do występu przygotowała choreograf – Maria Idzi), Gminna Orkiestra Dęta, zaprezentowali się młodzi artyści mieszkańcy gminy – wokaliści, kabreciarze. W ramach dobrosąsiedzkiej współpracy zostały zaproszone grupy młodych artystów działające w Centrum Kultury Gminy Łapanów tj. kabaret „Zez”, zespół pop-rockowy „Vened” oraz w Gminnej Świetlicy w Trzcianie – kabaret „Zgred”, przeprowadzono konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Gwiazdą wieczoru był kabaret „Paka”. Amatorzy dobrej kuchni również znaleźli coś dla siebie. Panie z Kół Gospodyń z miejscowości Bodzanów, Przebieczany oraz Szczygłów, przygotowały rożne smakołyki. Było wiejskie jadło, wędliny, także ciasta. Wszystko to przygotowane z najwyższą starannością.

Pod namiotem LGD do dyspozycji byli pracownicy biura, którzy informowali o działalności stowarzyszenia, możliwościach pozyskiwania środków z OSI 4 PROW – LEADER. Można było wygrać drobne gadżety w ramach prowadzonego konkursu, a także skosztować i zaznajomić się z produktami lokalnymi naszego regionu tj. miody i produkty pszczele „Prosto z pasieki” z Żegociny, soki i przetwory owocowo – warzywne „Kamionna” – produkty z certyfikatem ekologicznym, Chleb Żarnowy z Łomnej – wpisany na listę produktów tradycyjnych MRiRW, „Makaron Domowy Wiśnicki” – laureat I nagrody w konkursie Małopolski Produkt Tradycyjny w kategorii na najlepszy pomysł promujący region za pomocą produktu tradycyjnego lub regionalnego oraz II nagrody w kategorii na najlepiej udokumentowaną historię produktu potwierdzającego jego tradycyjność zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w 2009 roku. Można ocenić, że mieszkańcy gminy Biskupice licznie korzystali z informacji udzielanych pod naszym namiotem, a także wykazywali zainteresowanie prezentowanymi produktami. Należy przyznać, że tegoroczne Święto Plonów Gminy Biskupice trzeba zaliczyć do udanych.

Tekst: Patryk Paszkot – Asystent Kierownika

 

{galeria}Biskupice{/galeria}

 

Print Friendly, PDF & Email