logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

LGD na jubileuszu 750-lecia Trzciany

by admin

Ósmego lipca 2012 roku Gmina Trzciana obchodziła swój jubileusz 750 – lecia Trzciany. Po dawce muzyki przyszła pora na część oficjalną. Wójt Gminy Trzciana powitał i przedstawił licznie przybyłych gości, wśród których byli m. in. Stanisław Sorys – członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Jacek Pająk – Starosta Bocheński, Stefan Kolawiński – burmistrz Bochni, wójtowie okolicznych gmin, a także wieloletni zasłużony dla trzciańskiej oświaty, były dyrektor trzciańskiej szkoły – Pan Józef Korta. Wymienieni powyżej przemawiali do zgromadzonej publiczności, gratulując Parafii i samej Trzcianie pięknego jubileuszu i licznych osiągnięć, także w dziedzinie pozyskiwania środków unijnych. Zanim jednak zabrali głos, krótki odczyt o historii Parafii w Trzcianie wygłosił Pan Damian Pyznar – jeden ze współautorów sprzedawanej podczas uroczystości książki „Osiem wieków Trzciany”.

Gwiazdą wieczoru był Zbigniew Wodecki z zespołem. Poprowadzony na żywo, z poczuciem humoru i temperamentem koncert popularnego piosenkarza, oczarował publiczność, która wspólnie z artystą śpiewała jego najpopularniejsze przeboje, w tym nieśmiertelną „Pszczółkę Maję”. Aż trzykrotnie zaprosiła ona artystę do bisów.  Dziesięciominutowy pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna zakończyły główne uroczystości jubileuszowe. Ale na tym nie koniec świętowania, bo w tym roku odbędą się jeszcze kolejne elementy jubileuszowych obchodów, w tym m. in. otwarcie Izby Regionalnej, Piknik Rodzinny i uroczysta Sesja Rady Gminy, która będzie podsumowaniem całego Jubileuszu.  Podczas imprezy stoiskiem promocyjnym dysponowała LGD „Dolina Raby”, na którym udzielano doradztwa i informowano o działalności stowarzyszenia. Uczestnicy mieli możliwość otrzymania gadżetów promocyjnych, degustacji ekologicznych soków i przetworów, a także rozdano kilka opakowań makaronu wiśnickiego. Tym razem dopisała pogoda i wszyscy bawili się wspaniale do późnych godzin wieczornych.

 

Informacje: UG Trzciana, Biuro LGD „Dolina Raby”
Zdjęcia: Biuro LGD „Dolina Raby”

 

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy