„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Strona główna

LGD na Małopolskim Festiwalu Smaku

17 czerwca 2012 roku odbył się kiermasz półfinałowy Małopolskiego Festiwalu Smaku.  Tarnowski rynek opanowały produkty regionalne, lokalne i ekologiczne. W śród nich nie zabrakło LGD „Dolina Raby” z liczną reprezentacją. LGD wystawiła produkty we wszystkich kategoriach konkursu.

W kategorii ekologiczne przysmaki: sok jabłkowy (Przetwórstwo – Owocowo Warzywne „Kamionna”), w kategorii tradycyjne specjały – Chleb Żarnowy z Łomnej (Piekarnia u Dańca), w kategorii smakołyki z legendą – Wiśnicki Makaron Gryczany (Firma Elmak) podany z gulaszem i papryczką, w kategorii jak u mamy – Rosół Polski wg przepisu Stanisława Czernieckiego z 1682 roku.  Podczas wystawy udzieliliśmy 3 wywiadów o naszej działalności i oferowanych produktach. Dużym zainteresowaniem mediów cieszył się Rosół Polski wg Stanisława Czernieckiego, o którym został nagrany reportaż dla TVP Info przez Redaktora Jacka Szklarka szefa Sloow Food Polska.  Reportaż zostanie wyemitowany w dniach 22, 23, 24 czerwca po głównym wydaniu kroniki w telewizji krakowskiej. Chociaż nie udało się zdobyć nagród w konkursie swoim udziałem chcieliśmy przede wszystkim zaznaczyć swoją obecność i to, że również posiadamy znakomite produkty lokalne wielokrotnie nagradzane w innych konkursach, które są znane mieszkańcom Małopolski. Spotkaliśmy się z wieloma słowami uznania od publiczności i jurorów. Kiermasz był również znakomitą okazją do promocji II Festiwalu Rosołu, który odbędzie się w październiku w wiśnickim Zamku. Szef Sloow Food Polska bardzo chwalił tą inicjatywę.  Wyrazy uznania i podziękowania składamy Panią z kół gospodyń wiejskich, które reprezentowały LGD i włożyły duży wysiłek w przygotowanie potraw i stoisk, producentom lokalnych produktów za nieodpłatne przekazanie żywności na konkurs tj. Firmie „Elmak” Elżbieta Tworzydło z Wiśnicza, Panu Grzegorzowi Mucha z Kamionnej, Pani Marcie Daniec z Łomnej.

Więcej zdjęć dostępnych po kliknięciu w zdjęcie i przesuwanie galerii w nowym oknie.

 

Print Friendly, PDF & Email