„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Strona główna

LGD na targach turystycznych w Łodzi

LGD „Dolina Raby” dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Agroturystycznym Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne zaprezentowała się w Łodzi.

W dniach 17 – 19 marca br. w Łodzi odbyły się Targi Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur”.Mimo wysokich cen biletów hala EXPO wypełniła się miłośnikami podróży poszukującymi ofert do planowania dłuższych i krótszych wyjazdów. Na hali obecnych było 120 wystawców z Polski i z zagranicy.  Oczywiście w tej liczbie nie zabrakło jak co roku stoiska Stowarzyszenia Agroturystycznego Galicyjskich Gospodarstw Gościnnych, które oprócz ulotek gospodarstw agroturystycznych promowało:
Lokalną Grupę Działania „Dolina Raby”
Stowarzyszenie ,,Kwartet na Przedgórzu”
Miasto i Gminy Brzesko, Radłów, Dębno, Borzęcin, Gnojnik i Iwkową.

Te Gminy które współfinansowały nasz wyjazd będą obecne również na targach AGROTRAVEL w Kielcach w dniach 7 -9.04 br.

Niestety w tym roku nie było obecne w Łodzi MOT oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Ale honoru Małopolski broniło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu oraz nasze stoisko, które jest rozpoznawalne nie tylko w Łodzi ale także na innych targach. Piękną stylistycznie reklamę Galicyjskich Gospodarstw Gościnnych wykonała Pani Katarzyna Pacewicz-Pyrek właścicielka salonu kwiatowego „Bazar” w Brzesku. Według organizatorów w czasie trzydniowych targów halę wystawienniczą odwiedziło ponad 8 tysięcy zwiedzających. Nasze stoisko odwiedził również przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa a Pan Antoni Marcinek właściciel winnicy „Piwnice Antoniego” udzielił profesjonalnego wywiadu o produkcji win i uprawie winorośli Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowało seminarium „Dziedzictwo kulturowe jako ważny element produktu turystyki wiejskiej”, które miało za zadanie integrację branży turystycznej i rozwój agroturystyki. Aktualnie SA GGG przygotowuje się do wyjazdu na TARGI EXPO KIELCE w dniach 7-9 kwietnia br. oraz Giełdę Agroturystyczną w Krakowie na Uniwersytecie Rolniczym w dniach 22-23 kwietnia br. Mamy również zaproszenie na imprezy targowe do Katowic, Gdańska i Chorzowa (w marcu i kwietniu) ale decyzja o wyjeździe zapadnie po uzyskaniu funduszy od sponsorów, którzy zechcą promować swój urząd instytucję czy region.

Klemens Góral
Wiceprezes SA GGG

Print Friendly, PDF & Email