„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Strona główna

LGD na Święcie Powiatu Bocheńskiego

W dniach 28 i 29 lipca odbyło się Święto Powiatu w Lipnicy Murowanej. W sobotni dzień miały miejsce II Gminne zawody Sportowo-Pożarnicze Sikawek Konnych. Wieczorem natomiast można było posłuchać koncertu zespołów Krafcy i Akces. Niedzielni dzień mogliśmy zobaczyć liczne występy przygotowane przez poszczególne gminy. Prezentacje zostały przerwane przez niespodziewaną burzę, która przyczyniła się do licznych szkód.

W namiocie Lokalnej Grupy Działania, Koło Gospodyń Wiejskich z Grabia serwowało schab ze śliwką, z morelą lub żurawinami, który przegryźć można było kiszonym ogórkiem. Warto dodać, że najszybciej ze stołu znikały szaszłyki owocowe. Pracownicy Lokalnej Grupy Działania udzielali konsultacji dla zainteresowanych, wręczali drobne upominki. Na święcie powiatu równie atrakcyjne stoiska posiadały gminy LGD tj. Gmina Łapanów reprezentowana przez Koło Gospodyń z Cichawki, które serwowało liczne smakołyki i każdy wymagający smakosz dobrej kuchni mógł znaleźć coś dla siebie. Trzciana deskę tradycyjnych rozmaitości wędliniarskich A. Stańdo, soki i przetwory ekologiczne G. Mucha, na stoisku gminy Żegocina prezentowane były obrazy, hafty i ekologiczne zabawki z Firmy „Jasio”. Gmina Nowy Wiśnicz reprezentowana była przez Grupę Odtwórstwa Historycznego „Per Secula” i Koło Gospodyń Wiejskich z Olchawy.

Późniejsze koncerty zespołów, pokaz sztucznych ogni zostały przerwane lub całkowicie odwołane z powodu groźby kolejnych nadchodzących burz. Pomimo interesującego harmonogramu to pierwsze skrzypce zagrały nieprzewidziane w programie anomalia pogodowe.

Print Friendly, PDF & Email