logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

LGD rozpoczyna cykl akcji promocyjnych w gminach – Święto Powiatu i Gminy Łapanów

by admin

 

W dniach 2-3 lipca 2011 roku odbywała się impreza plenerowa pn. Święto Powiatu Bocheńskiego i Gminy Łapanów. Główne wydarzenia miały miejscy na rynku w Łapanowie. W drugim dniu imprezy LGD znowu promowała nasz region i jego walory oraz udzielała bezpłatnego doradztwa pod namiotem promocyjnym jak ubiegać się o dofinansowanie ze środków LEADER. Oprócz materiałów promocyjnych, publikacji i ulotek LGD zaprezentowała produkty lokalne z Doliny Raby, które stopniowo zyskują coraz większe uznanie zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. Podczas wydarzenia parokrotnie spotkaliśmy się z bardzo pozytywnymi reakcjami.

 

3 lipca pod namiotem LGD zaprezentowano: Chleb Żarnowy z Łomnej – wpisany na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, soki i przetwory owocowo – warzywne „Kamionna” – produkty z certyfikatem ekologicznym, tradycyjne miody i wyroby pszczele „Prosto z pasieki” z Żegociny, – których wysoką jakość gwarantuje Polski Związek Pszczelarski.

Na scenie, jak i pod namiotami prezentowały się również gminy LGD należące do powiatu bocheńskiego: Łapanów, Trzciana, Nowy Wiśnicz i Żegocina przedstawiając to, co u nich najlepsze. Łapanów – Kapela Ludowa „Łapanowianie”, Zespół Śpiewaczy „Sobolowianie”, Parafialno – Gminna Orkiestra Dęta Sobolów, Koła Gospodyń Wiejskich; Trzciana – kabaret „Zgred”; Żegocina – zespół folklorystyczny (kapela ludowa i zespół pieśni i tańca) oraz stoisko promocyjne z licznymi atrakcjami; Nowy Wiśnicz – Grupa Odtwórstwa Historycznego „Per Secula”, zespół rockowy.

Nasze stoisko promocyjne odwiedzili z dobrym słowem: Wojciech Kozak – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Stanisław Sorys – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Ludwig Węgrzyn – Członek Komitetu Regionów Unii Europejskiej, Jacek Pająk – Starosta Bocheński, Zbigniew Wojas – Wójt Gminy Gdów, Jerzy Błoniarz – Wójt Gminy Żegocina, Józef Nowak – Wójt Gminy Trzciana, Jan Kulig – Wójt Gminy Łapanów.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

{galeria}SwietoPowiatu2011{/galeria}

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy