„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Strona główna

LGD wzięło udział w II Festiwalu Folklorystycznym

W dniu 5.09.2021 r. (niedziela) Stowarzyszenie LGD „Dolina Raby” uczestniczyło w II Festiwalu Folklorystycznym w Tomaszkowicach k. Wieliczki zorganizowanym przez Centrum Kultury Gminy Biskupice.
 
LGD zorganizowało stoisko promocyjno-kulinarne na którym udzielano doradztwa nt. programu LEADER oraz w zakresie atrakcji turystycznych obszaru. Można było bezpłatnie nabyć publikacje turystyczne i gadżety promocyjne. Część kulinarną zapewniły Panie ze Stowarzyszenia „Prężna Gospodyni” z Grabia (gm. Łapanów), które prowadziły bezpłatną degustację produktów i potraw lokalnych, jak również oferowały niektóre produkty zainteresowanym do nabycia. Nie zabrakło chleba wiejskiego, placków na sodzie z masełkiem czosnkowym, smalcu i ogórków kiszonych, były również pyszne krokiety, barszcz czerwony i słodkości oraz wiele innych smakołyków.
 
Centrum Kultury Gminy Biskupice serdecznie dziękujemy za zaproszenie, a Panią z KGW Grabie za współpracę i wzorowe przygotowanie stoiska!

Zdjęcia: Daniela Orłowska, Patryk Paszkot

Print Friendly, PDF & Email