„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Strona główna

Muzyczne zakończenie Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na muzyczne zakończenie Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Na Rynku w Bochni wystąpi bocheński duet PiS oraz wschodząca gwiazda SARSA. Odbędzie się także piknik smaków i rękodzieła lokalnych artystów. Na odwiedzających będą czekać stoiska z pysznymi lokalnymi przysmakami, pięknymi haftami czy też unikalną biżuterią. Rozstrzygnięty zostanie też konkurs dla najaktywniejszych turystów tej edycji, a o godzinie 18 rozpocznie się część koncertowa. Serdecznie zapraszamy!!!

Podczas imprezy odbędzie się kiermasz produktów lokalnych i rękodzieła z terenu LGD „Dolina Raby” posiadajacych znak jakości „KOGUTEK” m.in:

  • Pracownia strojów ludowych i stylizowanych HEN-HAFT
  • Firma „Jasio” zabawki z drewna 
  • Pracownia ceramiczna „Marco”
  • Centrum Kultury Turystyki i Sportu w Żegocinie – rękodzieło regionalne 
  • Gospodarstwo pasieczne „Beskidzka Barć”
  • Cukiernia Tradycyjna Józef Kępa

 

Duet PiS zespół tworzą Piotr Lekki-gitarzysta, kompozytor, realizator dźwięku w studio nagrań „Kwart” i Robert „Sierściu” Mastalerz-wokalista zespołu „4szmery”.

Piotr Lekki współpracował w latach 90-tych z takimi wykonawcami jak Janusz Radek ( zespół „Obcy”) Bogdan Łyszkiewicz ( Chłopcy z placu broni) i Paweł Mąciwoda ( OZ,TSA,SCORPIONS).

Duet „PiS” ( Piotrek i Siersciu ) powstał spontanicznie podczas jednej z edycji festiwalu „Rock autostrada”. Miała miejsce awaria sprzętu i Piotr, który był jurorem aby wypełnić czas zagrał na gitarze „Wish you were here” Pink Floyd a Sierściu który był konferansjerem zaśpiewał ..i tak sie zaczęło.

Aktualnie zespół ma za sobą ponad 150 koncertów i występy w klubach u boku zespołów „Dżem”, „Cree”,”Stirwater”. Wykonujemy akustyczne wersje największych rockowych przebojów Led Zeppelin, Deep purple, Whitesnake, INXS, Rainbow, Bon Jovi, Def Leppard i wielu innych klasyków muzyki rockowej.

Sarsa Markiewicz- wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, gra na ukulele, gitarze i instrumentach klawiszowych, laureatka wielu konkursów muzycznych. Uczestniczka programu The Voice of Poland, w oryginalnym stylu dostała się do programów na żywo razem z drużyną Tomsona i Barona z Afromental.
Udział w wielu projektach muzycznych pozwolił jej wykształcić indywidualny styl szlachetnego, tanecznego popu. Sarsa wywodzi się z muzyki alternatywnej – zaczynała z zespołem grającym alternatywnego rocka: FLUKTUA.Pasję muzyczną łączy ze swoim wykształceniem i pracą zawodową muzykoterapeuty.

PLAKAT KONCERTU WEEKEND Z ZABYTKAMI 2015-page-001

Print Friendly, PDF & Email