logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Podpisanie umowy na realizację projektu współpracy

by admin

W dniu 20.06.2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku podpisaliśmy umowę na realizację międzyregionalnego projektu współpracy pn. „Sieć edukacyjnych gier terenowych i szlaków geocachingowych”, który będzie realizowany w partnerstwie z siedmiu lokalnych grup działania:

  1. LGD Ziemi Człuchowskiej – woj. Pomorskie
  2. LGD Kraina Trzech Rzek – województwo wielkopolskie
  3. LGD Dolina Rzeki Grabi – województwo łódzkie
  4. Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki- województwo warmińsko – mazurskie
  5. LGD Kraina Dinozaurów – województwo opolskie
  6. LGD Z Nami Warto – województwo wielkopolskie
  7. LGD Dolina Raby – województwo małopolskie

W ramach projektu opracujemy 18 gier terenowych na naszym obszarze (po 3 gry terenowe na każdą z członkowskich gmin).  Gry opracowane zostaną  metodą ekspercką przez przedstawiciela Fundacji Calamita, która specjalizuje się w tworzeniu questów.  Kompleksowo opracowane questy o tematyce dopasowanej do specyfiki danego regionu dodatkowo zamieszczone zostaną w Ogólnopolskiej Aplikacji Questy – Wyprawa Odkrywców https://questy.org.pl/ , która zrzesza pasjonatów tego typu podróżowania.  Na naszym obszarze do tej pory powstał tylko jeden tego typu quest, który jest umieszczony w aplikacji (gmina Nowy Wiśnicz). 

Realizacja operacji umożliwi wydobycie potencjału partnerskich gmin w celu zwiększenia ich atrakcyjności i stworzenie nowego produktu turystycznego.  Podczas prac nad stworzeniem questów określony zostanie charakter questów : pieszy, rowerowy, historyczny, przyrodniczy, kulturowy itp. dostosowany indywidualnie do każdego z wyznaczonych miejsc. 

Dodatkowo w ramach projektu przygotowane zostaną także materiały promocyjne m.in. gadżety promocyjne, wydrukowane zostaną ulotki questowe oraz nagrany zostanie krótki spot reklamowy  promujący stworzoną sieć questów na naszym obszarze.

Stworzone questy będą mogły być wykorzystane zarówno do promocji naszego obszaru w celach turystycznych, ale także będą stanowiły dobry materiał edukacyjny dla dzieci i młodzieży, w ramach zajęć związanych z regionalizmem.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy