„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Strona główna

Promocja Małopolski w UE – miły akcent z Doliny Raby

Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdowie otrzymał 15 tyś. zł na promocję małopolskich kulinarii w ramach programu „Prezydencja w Małopolsce” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

„Europa o smaku Małopolski” tak nazwano projekt, którego celem jest umocnienie znaczenia polskiej kuchni w krajach Unii Europejskiej.
– Chcemy to osiągnąć poprzez prezentację i umożliwienie degustacji potraw przygotowanych według dawnych receptur pochodzących z Ziemi Gdowskiej. Zamierzamy również wydać anglojęzyczną wersję autorskiej książki kulinarnej z  przepisami na tradycyjne dania. Dzięki temu dotrzemy także do zagranicznego czytelnika – wyjaśnia przewodnicząca Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Maria Mleczko.

W ramach projektu, w drugim dniu Święta Ziemi Gdowskiej, odbędzie się Konkurs Potraw Regionalnych, w którym wezmą udział panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Gdów. Ideą konkursu jest pokazanie, że dania z Małopolski mogą z powodzeniem konkurować z potrawami, z których słyną unijne kraje, a nawet stanowić dla nich alternatywę.
– Zamiast zjeść włoską pizzę można sięgnąć po podpłomyk z cebulą, a nasze, tradycyjne nalewki z powodzeniem zastąpią francuskie wina – przekonuje pani Maria.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zakupił usługi promocyjne, świadczone w ramach 24 przedsięwzięć, na łączną kwotę 340 tys. zł.

 

Tekst: UG w Gdowie

Gratulujemy naszym partnerom z Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczy w Gdowie.

Zarząd oraz pracownicy biura LGD

Print Friendly, PDF & Email