logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Relacja z Krakowskiego Salonu Turystycznego

by admin

W dniach od 7 do 9 kwietnia 2011 roku trwał XXI Krakowski Salon Turystyczny w Bunkrze Sztuki na Placu Szczepańskim w Krakowie. Wydarzenie rozpoczęło „Forum Regionów” – konferencja inauguracyjna nt. produktów turystycznych, regionalnych, lokalnych, na której LGD reprezentował pan Patryk Paszkot. Targi turystyczne rozpoczęły się 8 kwietnia. Lokalna Grupa Działania „Dolina Raby” wraz z partnerami, punktualnie o godzinie 10.00 udostępniła swoje stoisko zwiedzającym. LGD prezentowało ofertę turystyczną, agroturystyczną i rekreacyjną obszaru 6 gmin członkowskich posługując się własnymi materiałami informacyjnymi, a także materiałami przekazanymi przez Urzędy Gmin i Stowarzyszenie „Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne”. Ponadto LGD umożliwiła prezentację oferty lokalnym przedsiębiorcom, oferującym atrakcyjne usługi turystyczne bądź lokalne produkty żywnościowe, które pomału stają się wizytówką regionu. Naszymi partnerami na stoisku byli: Via Cracovia Inny Sposób Podróżowania – Lokalna Informacja Turystyczna „Frankówka Mała” z Cichawki – Pani Anna Płachczewska – Rogozińska, Piekarnia u Dańca – Marta Daniec Płaszczyk – chleb żarnowy z Łomnej (produkt wpisany na listę produktów tradycyjnych MRiRW), Przetwórstwo Owocowo – Warzywne „Kamionna” – Grzegorz Mucha – Lokalna żywność z certyfikatem ekologicznym.

Naszą inicjatywę dodatkowo wsparli partycypując w kosztach Wójt Gminy Łapanów – Jan Kulig, Wójt Gminy Biskupice – Henryk Gawor, za co serdecznie dziękujemy. Stoisko LGD cieszyło się dużym zainteresowaniem, rozdaliśmy ponad 250 broszur i ulotek informacyjnych, zapraszając turystów do korzystania z atrakcji oferowanych na obszarze LGD „Dolina Raby”. Targi zaowocowały również nawiązaniem nowych kontaktów i możliwości wejścia na rynek krakowski przez naszych przedsiębiorców oferujących znakomitą, lokalną żywność.

 

Wszystkim partnerom serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę w przyszłości. Są już pomysły, a także możliwości na nowe produkty na naszym stoisku. Być może w niedługim czasie uda się stworzyć kompleksową ofertę lokalnych produktów, ale o tym opowiemy po kolejnych targach.

Biuro LGD reprezentowali:        
Patryk Paszkot
Marlena Ruśkowska
Katarzyna Kołodziej

Tekst: Patryk Paszkot – Asystent kierownika biura
Zdjęcia: Biuro LGD „Dolina Raby (więcej zdjęć dostępnych w galerii)

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy