logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Relacja z Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki w Kielcach

by admin

W dniach 5 – 7 kwietnia 2013 LGD „Dolina Raby” uczestniczyła  w V Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2013 w Kielcach. Targi AGROTRAVEL to wyspecjalizowana impreza, która skupia w jednym miejscu branżę turystyczną z obszarów wiejskich Polski i Europy.

Delegacja LGD „Dolina Raby” liczyła 6 osób, a byli nimi pracownicy biura oraz członkowie stowarzyszenia. Pani Lucyna Przystał i Pani Marta Trzósło ze Stowarzyszenia „Nowoczesna Gospodyni z Tradycjami” mającego siedzibę w Cichawce przygotowały do degustacji lokalne potrawy przygotowane według własnych przepisów na bazie lokalnych produktów. Na stoisku kulinarnym zaprezentowany został chleb wiejski firmy Ecobama z Żegociny, ekologiczne soki Pana Grzegorza Muchy z Kamionnej oraz miody Pan Przemysława Satoły z Tarnawy.  Na stoisku rękodzielniczym Pani Henryka Poniewierska z Gdowa zaprezentowała ofertę strojów ludowych i stylizowanych, które wyszywa dzięki realizacji małego projektu z LGD. Pan Janusz Misztal artysta rzeźbiarz z Gdowa prezentował drewniane rękodzieło w postaci rzeźb z motywem ludowym. Pracownicy biura LGD prezentowali ofertę turystyczną gmin wchodzących w skład LGD oraz ofertę turystyczną Starostwa Powiatowego w Bochni i Kopali Soli w Bochni. Po raz pierwszy na stoisku LGD zagościł Kogutek Doliny Raby katalog zawierający certyfikowane produkty turystyczne z obszaru działania LGD oraz film promujący obszar.  Nowe inicjatywa biura cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odbiorców, a kolorowa szata naszego stoiska i bogata oferta przyciągała wzrok licznie odwiedzających targi. Targi były niepowtarzalną okazją do spotkania w szerokim gronie międzynarodowych przedstawicieli turystyki wiejskiej, nawiązania kontaktów oraz wymiany wzajemnych doświadczeń, uczestnictwo w konferencjach i warsztatach. Udział w imprezie pozwoliła dotrzeć z ofertą turystyczną przede wszystkim do osób planujących wakacyjny urlop, a nasza propozycja spędzenia czasu w mniej znanym i nieodkrytym dotychczas Beskidzie Wyspowym wzbudzała niemałe zainteresowanie.

Tekst i zdjęcia: Biuro LGD „Dolina Raby”

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy