logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Szlak Rowerowy im. Żeleńskich otwarty

by admin

16 października 2011 roku dokonaliśmy uroczystego otwarcia Szlaku Rowerowego im. Żeleńskich.  Szlak rowerowy im. Żeleńskich powstał z inicjatywy Stowarzyszenia LGD „Dolina Raby” we współpracy ze Stowarzyszeniami LGD „Wspólnota Królewskiej Puszczy” z Niepołomic oraz „Przyjazna Ziemia Limanowska” z Limanowej. Szlak Rowerowy im. Żeleńskich o kolorze czarnym, łączy dwa długodystansowe, rowerowe turystyczne szlaki o międzynarodowym charakterze, tj. Szlak Bursztynowy z Karpackim Szlakiem Rowerowym, zapewniając m.in. dojazd do Krakowa. Szlak biegnie od Jodłownika poprzez Gminę Łapanów, Gminę Gdów, Gminę Kłaj aż po Niepołomice. O godzinie 9.30 wyruszyliśmy w symbolicznym przejeździe rowerowym z Niegowici do Grodkowic pod Pałac Żeleńskich gdzie odbyła się część oficjalna otwarcia szlaku rowerowego. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Prezes LGD „Dolina Raby” – Krzysztof Kwatera, Wójt Gminy Łapanów – Jan Kulig, Prezes LGD „Wspólnota Królewskiej Puszczy” – Kinga Rzymek, Wiceprezes LGD „Wspólnota Królewskiej Puszczy” Bolesław Solarz, Wójt Gminy Kłaj – Zbigniew Strączek, Wiceprezes LGD „Przyjazna Ziemia Limanowska” – Elżbieta Pazdur. Po przecięciu wstęgi i okolicznościowych przemówieniach młodzież i zaproszeni goście udali się na ciepły posiłek po trudach przejazdu rowerowego. Następnie przeprowadzono konkurs z nagrodami na temat historii rodziny Żeleńskich. Opiekun Pałacu Pan Ireneusz Trybulec był zdumiony poziomem wiedzy uczestników. Rozdano również podziękowania dla reprezentacji gmin, które wzięły udział w przejeździe rowerowym. Po konkursie udaliśmy się na koncert duetu gitar klasycznych. Dźwięki klasycznej muzyki w zabytkowych wnętrzach przy rozpalonym nieopodal kominku przeniosły nas w arkana XIX wiecznego życia w Pałacu Żeleńskich. Otwarcie szlaku można zaliczyć do bardzo udanych, pozostaje tylko zachęcić mieszkańców i turystów do wyruszenia na trasę szlaku rowerowego.

Szlak rowerowy został oznaczony kolorem czarnym poprzez znaki wzdłuż całej trasy, drogowskazy, tabliczki, oraz duże tablice w najważniejszych z punktu widzenia szlaku miejscach. Wydano również mapki szlaku wraz z opisem w ilości 5 000 szt. podzielonych zgodnie z wkładem finansowym poszczególnych LGD.

Serdeczne podziękowania i wyrazy wszelkiego uznania składamy młodzieży, która pomimo chłodu nie zawiodła i wzięła udział w przejeździe rowerowym, a byli to reprezentanci: Gminy Jodłownik (LGD Przyjazna Ziemia Limanowska), Gminy Żegocina i Gminy Łapanów (LGD „Dolina Raby”), Gminy Kłaj oraz Gminy Niepołomice (LGD „Wspólnota Królewskiej Puszczy”). Serdeczne podziękowania kierujemy również na ręce Wójta Gminy Łapanów – Jana Kuliga, który jak dotychczas zawsze pamięta i wspiera wydarzenia, i przedsięwzięcia organizowane przez LGD „Dolina Raby”.

Tekst: Patryk Paszkot – Asystent Kierownika
LGD
Zdjęcia: Mirosław Drożdż, Patryk Paszkot

Zapraszamy od obejrzenia galerii zdjęć. Więcej zdjęć dostępnych po kliknięciu w zdjęcie i przesuwanie galerii w nowym oknie.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy