logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Trzecia edycja Festiwalu Smaku

by admin

Tegoroczna edycja Festiwalu Smaku odbyła‚a się w miejscowości Skuły na Mazowszu W pierwszym dniu sześć drużyn pochodzących z różnych części Polski stanęły do rywalizacji w konkursie. Przygotowane potrawy przez uczestników konkursu bazowały na lokalnych produktach i recepturach. Szeregi LGD Dolina Raby były reprezentowane przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Biskupicach.

W konkursie Festiwal Smaków III w klasyfikacji ogólnej:
I miejsce zajęła LGD Wadowiana za zupę ziemniaczaną z kurdybankiem, pieczeń„ z sarny z zapiekaną kaszą gryczaną z warzywami, szarlotkę, sok z pigwy oraz jabłka w słoiku
II miejsce zajęła LGD Ziemia Chełmońskiego za schab z dzika w jarzynach skąpany z pęczakiem żubrowym i podgrzybkami z patelni, chłodnik z rakami, szarlotka™, wino oraz okonia marynowanego z ziołami z dżemem z moreli, lawendy i mięty.
III miejsce zajęła LGD Dolina Raby za zupę krem z dyni, roladki z sarniny faszerowane mięsem z kuropatwy z dodatkami kaszy gryczanej, puree z buraczków i sosem z jałowca, szarlotka z dodatkiem jabłka zapiekanego z orzechami i karmelizowanym cukrem oraz susz z owoców i sałatka wielowarzywna z rydzami.
IV miejsce zajęła LGD Perły Mazowsza, V miejsce zajęła LGD Echo Puszczy Bolimowskiej, VI zajęła LGD Kraina Kwitnących Sadów.

Jury miało ™ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ jakość serwowanych potraw była bardzo wysoka.
W kolejnym dniu przygotowane potrawy były degustowane. Oprócz degustacji potraw wszyscy zainteresowani mogli uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych takich jak: tworzenie świec, szydełkowanie, robienie przedmiotów codziennego użytku z gliny. Oprócz warsztatów przeprowadzane zostały pokazy kulinarne, występ zespołu ludowego Rydlanie. W niedzielne popołudnie odbył się również konkurs na najsmakowitszą… szarlotkę™. Do konkursu łącznie zgłoszono 34 szarlotki. Szarlotka przygotowana przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Biskupicach została wyróżniona.

Tekst: Anna Palczewska
Zdjęcia: LGD „Dolina Raby”

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy