logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Udział LGD w Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGROPROMOCJA 2011

by admin

W dniach 3 i 4 września 2011 roku Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Raby” wzięła udział XXI edycji Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGROPROMOCJA 2011.

AGROPOROMOCJA jest największą wystawą rolniczą w regionie. Wystawa odbyła się tradycyjnie w Nawojowej koło Nowego Sącza. Podczas Wystawy swój dorobek, wyroby i usługi zaprezentowało blisko 400 firm z branż rolniczych i około rolniczych. Ponadto w AGROPOROMOCJI 2011 udział wzięły takie podmioty i wystawcy indywidualni jak: twórcy rzemiosła ludowego, właściciele gospodarstw agroturystycznych, pszczelarze, urzędy gmin promujące swój region, placówki naukowe, banki, wydawnictwa pism branżowych, instytucje obsługi rolnictwa w tym lokalne grupy działania.

LGD „Dolina Raby” wzięła udział w targach z zamiarem zaprezentowania atrakcji obszaru, w czym bardzo pomogły nam koła gospodyń wiejskich. Obszar LGD „ Dolina Raby” reprezentowały: 3 września – Koło Gospodyń Wiejskich z Sobolowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Wolicy, 4 września – Koło Gospodyń Wiejskich z Grabia. Panie z KGW na pięknie przystrojonym stoisku prezentowały lokalne smakołyki i potrawy, których można było skosztować, a były to między innymi wyśmienite wypieki, chleb, pierogi, strogonof po łapanowsku, krokiety, czerwony barszcz, smalec, nalewki i wiele innych. Na stoisku LGD prezentowane były również lokalne produkty: soki i przetwory z Kamionnej, miód z Żegociny, Makaron Domowy Wiśnicki. Dla zwiedzających dostępne były darmowe materiały promocyjne, broszury, ulotki dotyczące LGD i wchodzących w jej skład gmin. Wystawa Rolnicza Agropromocja w Nawojowej była kolejną doskonałą okazją do promocji naszego obszaru, kultury, tradycji, kulinariów i gmin Lokalnej Grupy Działania „Dolina Raby”.

Bardzo dziękujemy panią z KGW za udział, wkład pracy przy przygotowaniu produktów oraz pracę podczas targów. Dziękujemy Wójtowi Gminy Łapanów za bezpłatne użyczenie busa, którym mogliśmy podróżować na targi i z powrotem.

Ze strony biura LGD udział w targach wzięli: Patryk Paszkot, Marlena Ruśkowska oraz Katarzyna Kołodziej.

Tekst: Patryk Paszkot – Asystent Kierownika LGD

Więcej zdjęć dostępnych po otwarciu ostatniego widocznego zdjęcia i przesuwaniu galerii w nowym oknie.

 

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy