logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Utworzyliśmy 14 tras questowych

by admin

LGD „Dolina Raby” ukończyła tworzenie sieci questów na obszarze Doliny Raby. Łącznie powstało 14 tras questowych. Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki pozyskanym środkom finansowym w ramach projektu współpracy siedmiu lokalnych grup działania pn. „Sieć edukacyjnych gier terenowych i szlaków geocachingowych”. Gry opracowane zostały metodą ekspercką przez przedstawiciela Fundacji Calamita, która specjalizuje się w tworzeniu questów.  Kompleksowo opracowane questy o tematyce dopasowanej do specyfiki danego regionu dodatkowo zamieszczone zostały w Ogólnopolskiej Aplikacji Questy – Wyprawa Odkrywców https://questy.org.pl/, która zrzesza pasjonatów tego typu podróżowania. Stworzone questy można podzielić na piesze, rowerowe, historyczne, przyrodnicze, kulturowe. Projekt miał na celu zwiększenie atrakcyjności i stworzenie nowego produktu turystycznego na obszarze gmin partnerskich LGD. Stworzone questy mogą być wykorzystane zarówno do promocji naszego obszaru w celach turystycznych, ale także stanowią dobry materiał edukacyjny dla dzieci i młodzieży, w ramach zajęć związanych z regionalizmem.

Dodatkowo w ramach projektu przygotowane zostały także materiały promocyjne m.in. gadżety promocyjne, ulotki questowe oraz nagrany został krótki spot reklamowy promujący stworzoną sieć questów na naszym obszarze (spot dostępny będzie na stronie LGD w najbliższym czasie). Odbyły się też pierwsze zorganizowane spacery trasami questów, które będziemy kontynuować.

W tym miejscu podziękowania za współpracę przy realizacji tras questowych, udostępnienie zdjęć, materiałów merytorycznych oraz miejsc na skrytki należą się Urzędowi Gminy Biskupice, Centrum Kultury Gminy Biskupice, Parafii Biskupice, Sołectwu Bodzanów, Danucie Nowak – Radnej Rady Gminy Biskupice, Centrum Kultury w Gdowie, Fundacji Plenerownia z Huciska, Centrum Kultury Gminy Łapanów, Szkole Podstawowej z Łapanowa, Gminnej Bibliotece w Łapanowie, Gminnej Bibliotece w Trzcianie, Centrum Kultury i Turystyki w Trzcianie, Panu Stanisławowi Pastuszak – Radnemu Gminy Trzciana, Urzędowi Gminy Żegocina, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie, Schronisku Młodzieżowemu w Rozdzielu, Szkole Podstawowej w Łąkcie Górnej, Panu Tadeuszowi Olszewskiemu – Prezesowi Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej, Panu Janowi Marcinkowi – Prezesowi Stowarzyszenia Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości w Żegocinie, Referatowi Promocji Urzędu Miasta w Nowym Wiśniczu. Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania questów.

Ulotki questowe w pdf do pobrania tutaj

Wpisał: Patryk Paszkot

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy