„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Strona główna

VII Festiwal Rosołu – wyniki konkursów

VII Festiwal Rosołu – wyniki konkursów

Prezentujemy wyniki konkursów w ramach VII Festiwalu Rosołu w dniu 15 sierpnia 2017 r. w Nowym Wiśniczu:

Jury konkursu
Kucharze ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników: Wojciech Chudzik, Marcin Dudek, Łukasz Grabowski, Stanisław Maciuszek.
Siostra Anastazja i Siostra Salomea
Leszek Dębski
Małgorzata Więckowska Burmistrz Nowego Wiśnicza

WYNIKI

Amatorzy

  1. Stowarzyszenie Prężna Gospodyni Grabie (gm. Łapanów)
  2. Koło Gospodyń i Gospodarzy „Gościnna Kamionna” (gm. Trzciana)
  3. Koło Gospodyń Rozdziel (gm. Żegocina)

Profesjonaliści

  1. DFH Live Zofia Grabska (gm. Żegocina)
  2. Spółdzielnia Socjalna „Dolina Raby” (gm. Łapanów)

Goście

  1. Stowarzyszenie KGW Łukowica (gm. Łukowica)
  2. Karczma Gościnna Chata Kraków
  3. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Bochni

Nagroda Grand Prix za najlepszy rosół ze wszystkich kategorii: Stowarzyszenie Prężna Gospodyni Grabie

Wyniki V konkursu im. Stanisława Czernieckiego na najlepszą publikację o lokalnych i regionalnych kulinariach o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi:

Kapituła

  1. Renata Bukowska, Prezes LGD „Gościniec 4 Żywiołów”, członek Grupy Roboczej Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
  2. Katarzyna Laskowska, Naczelnik Wydziału Komunikacji i Koordynacji Współpracy Międzynarodowej Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Ministerstwa Rolnictwa
    i Rozwoju Wsi
  3. Joanna Surowiec, Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa
  4. Łukasz Tomczak, Naczelnik Wydziału Rozwoju Terytorialnego Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  5. Jarosław Uściński, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni

Puchar:

Józef Maroszek, Jan Leończuk, „Wielka Księga Tradycji Kulinarnych Puszczy Knyszyńskiej”, Lokalna Grupa Działania „Puszcza Knyszyńska”, 2011

Wyróżnienia (w kolejności):

  1. „Produkty lokalne Ziemi Kozienickiej”; Solter sp. J.S. Dobosz, D. Kwiecień (Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka”)
  2. „Kulinarne wędrówki po Małopolsce”; Polska Press, oddział w Krakowie (Gazeta Krakowska), 2016
  3. Paweł Piszczek, „Smaki Przedgórza”, Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu” (LGD), 2015
  4. „Suska sechlońska w kuchni polskiej”; Ergo Vision sp. z o.o., 2014 (Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw w Ujanowicach)

SZCZEGÓŁOWA RELACJA I GALERIA ZDJĘĆ DOSTĘPNA W NAJBLIŻSZYM CZASIE

Wpisał: Patryk Paszkot