logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

„Święto Gminy Łapanów za nami…”

by admin

W dniach 21 i 22 lipca odbyło się „Święto Gminy Łapanów”. Sobotni dzień zdecydowanie został zdominowany przez liczne grupy działające przy Centrum Kultury Gminy Łapanów, Domy Kultury w Tarnawie, Sobolowie oraz Łapanowie. Dla miłośników sportowych wrażeń zostały zorganizowane liczne konkurencje sportowe takie jak; zawody wędkarskie, turniej piłki nożnej i siatkowej, regaty kajakowe i zawody pływackie. Sobotni dzień został zakończony „Dyskoteka pod gwiazdami” poprowadzoną przez Dj-a Tizzue wraz z grupą taneczną Lady Latte – exlusive show dance.  

Niedzielne popołudnie „Święta Gminy Łapanów” rozpoczął koncert Strażackiej Orkiestry Dętej z Tarnawy następnie „Halio Band”, występ WTZ Łapanów oraz zespołów artystycznych z Węgierskiej Górki. Warto dodać iż powyższe „ Święto Gminy Łapanów” po raz pierwszy odbyło się na nowym placu komunalny przy drodze wojewódzkiej nr 966 w Łapanowie. Poza licznymi występami kulturalnymi sympatycy dobrej kuchni mogli znaleźć coś dla siebie w produktach serwowanych przez licznie zgromadzone koła gospodyń wiejskich. Nie sposób było wybrać najlepszy produkt z tak szeroko przedstawionej gamy. Można było zasmakować się w ciastach, serach, ręcznie wypiekanych chlebach, nalewkach, winach i wielu innych produktach. Jednak produkt który gościł na każdym ze stołów było ciasto drożdżowe z owocami albowiem Koła gospodyń wiejskich brały udział w konkursie na najlepsze ciasto drożdżowe z owocami. Po długich i trudnych naradach Jury, którego przewodniczącym został Pan Patryk Paszkot z LGD „Dolina Raby” zdecydowało, że zwycięskie ciasto zostało przygotowane przez KGW z Grabia, należy zaznaczyć, że równie smakowite ciasto przygotowało KGW Chrostowa, które otrzymało wyróżnienie. Wszystkim kołom serdecznie gratulujemy ducha walki i udziału w  konkursie kulinarnym.

Podczas imprezy LGD „Dolina Raby” zapraszała na swoje stoisko promocyjne na którym udzielała doradztwa i informacji o swojej działalność. Każdy zainteresowany mógł otrzymać upominek w postacie gadżetów promocyjnych lub broszur, widokówek, katalogów o regionie, a także skosztować wyśmienitego ekologicznego soku z Kamionnej.

Niedzielny wieczór został zakończony przez GWIAZDĘ WIECZORU – zespół „Tryptyk Biesiadny – Europa da się lubić”, przedstawiający się w różnych barwach narodowości rosyjskiej, włoskiej, francuskiej w przerwach zespołu czas został umilony przez wart uwagi pokaz sztucznych ogni oraz podziękowania osobom odpowiedzialnym za przygotowanie tak interesującego przedsięwzięcia, w których każdy znalazł coś dla siebie. Organizatorom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przygotowanie „Święta Gminy Łapanów”.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy