logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Święto Ziemi Gdowskiej

by admin

Gmina Gdów podczas Święta Ziemi Gdowskiej odbywającego się 4 i 5 sierpnia zaoferowała Nam dużo ciekawych atrakcji. Sobotni dzień rozpoczął się zmaganiami sportowymi piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Gdów. W sobotę mogliśmy posłuchać licznych koncertów między innymi takich zespołów jak FURIA, RETUS, COFFEE BREAK , NORBI z zespołem oraz roztańczyć się do późnych godzin nocnych pod gwieździstym niebem gdowskiego zarabia.

Niedzielny dzień Święta Ziemi Gdowskiej rozpoczął występ „Taniec z krzesłami” przygotowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej z Podolan, następnie Kapela Regionalna Gdowianie umiliła Nam czas swoimi koncertem. Pokaz gaszenia pożaru przygotowany przez najmłodsza drużynę strażacką przyciągnął wiele zainteresowanych osób. Tak jak staropolski zwyczaj nakazuje oficjalne przywitanie przybyłych gości nastąpiło przez samego gospodarza  wójta Gminy Gdów Zbigniewa Wojasa. Pan Wójt w swoim krótkim ale bardzo treściwym  przemówieniu przedstawił realizowane inwestycje oraz plany przyszłych inwestycji. Należy pamiętać, iż nastąpiło uroczyste otwarcie parku rekreacji i rozrywki na Zarabiu. Następnie swój koncert rozpoczęła obchodząca swoje 46 urodziny Orkiestra Dęta Gminy Gdów. Nie zabrakło również licznych konkursów, w których Strażacy, Gospody nie oraz Sołtysi zmagali się zadaniami przedstawionymi do wykonanie przez organizatorów. W niedzielne popołudnie na scenie gdowskiego zarabia mogliśmy posłuchać zespołów Route 66, EKG oraz Zakopower. Święto Ziemi Gdowskiej zostało zakończone pokazem sztucznych ogni.

Na stoisku LGD jak zawsze można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji w sprawie pomocy z funduszy unijnych, turyści spoza obszaru mogli dowiedzieć się o ciekawych miejscach i atrakcjach w Dolinie Raby, a także spróbować lokalnych soków i przetworów z Kamionnej. Obok stoiska LGD zaprezentowały się panie z KGW Krakuszowice z wystawą międzywojennych zdjęć z terenu Krakuszowic oraz Pani Henryka Poniewierska, która prezentowała lokalne stroje ludowe, hafty, serwety. Wszystkie te stroje Pani Henryka wyszywa sama, rozwija również swoją działalność dzięki realizacji małego projektu. Obok stoiska Pani Henryki można było podziwiać wyroby z drewna wyrabiane przez mieszkańca Gdowa (figurki, aniołki, koguciki i inne). Nasze stoisko odwiedził wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak. Marszałek wyraził duże uznanie dla pracy lokalnych grup działania, a od LGD otrzymał materiały promocyjne.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy