logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Wizyta studyjna- pierwsze spotkanie

by admin

Od 5 do 7 lipca 15 osób z naszego obszaru oraz lokalni liderzy, którzy związani są z branżą winiarską, pszczelarską oraz agroturystyczną wzięli udział w wizycie studyjnej u naszego Partnera Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska. Było to pierwsze działanie w ramach projektu współpracy „Dywersyfikacja dochodów mieszkańców obszarów wiejskich w oparciu o turystykę wiejską i produkt lokalny – organizacja cyklu wizyt studyjnych, wydanie publikacji, udział w targach branżowych oraz realizacja działań promocyjnych” z Partnerem z województwa kujawsko-pomorskiego. W czasie spotkania Partnerzy przedstawili jak dobrze i z sukcesami prowadzić działalność turystyczną i okołoturystyczną na obszarach wiejskich w sektorze publicznym, gospodarczym i społecznym. W ramach wizyty uczestnicy mieli okazję zapoznać się z działalnością następujących podmiotów:

  • Gospodarstwo ekologiczne „Porzeczkowa kraina”
  • Winnica Kurkocin, Pasieka pod bukami- apiterapia jako nowy produkt pszczelarski
  • Wizyta w Warsztatach Terapii Zajęciowej „Alepakoterapia jako innowacyjna forma terapii
  • Spotkania w centrach aktywności wypoczynkowej na terenie ziemi wąbrzeskiej
  • Zwiedzanie lokalnych zabytków

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z merytorycznymi informacjami dotyczącymi uprawy winorośli, pozyskiwania miodu i produktów pszczelich, apiterapii, alpakoterapii, prowadzenia ośrodków wypoczynkowych przez samorządy i realizowanymi przez nie projektami. Zapoznali się również ze specyfiką odwiedzanych obszarów ich historią, tradycją i uwarunkowaniami gospodarczymi.

Naszym Partnerom i lokalnym włodarzom ziemi wąbrzeskiej dziękujemy za gościnę !!! Zapraszamy Partnerów na nasze obszary we wrześniu !!!

Wpisał: Patryk Paszkot
Zdjęcia: LGD Ziemia Wąbrzeska, LGD Dolina Raby,

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy