„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Strona główna

Muzyczno – Rękodzielniczy Jarmark w Nowym Wiśniczu z LGD

W dniu 8 czerwca 2014 roku Stowarzyszeni LGD „Dolina Raby” wzięło udział w imprezie kulturalnej pn. „Muzyczno – Rękodzielniczy Jarmark” zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu. Impreza  mająca na celu zapoznać mieszkańców z dorobkiem kulturalny regionu była efektem realizacji małego projektu – współfinansowana z programu Leader za pośrednictwem LGD „Dolina Raby”. Podczas wydarzenia odbył się przegląd orkiestr dętych z terenu LGD i okolic oraz zaprezentowali się liczni rękodzielnicy i artyści. Impreza znowu integrowała gminy LGD. Na stoiskach promocyjnych pojawili się rękodzielnicy z gm. Trzciana – Fundacja Pensjonatów Pogodnej Starości p. Franciszki Pawlickiej, z gm. Żegocina – rękodzielnicy działający przy Centrum Kultury Gminy, a także lokalni wiśniccy artyści i rzemieślnicy. Dużym zaskoczeniem był fakt odkrycia Pani z Królówki wyplatającej kosze z wikliny z którą nawiązaliśmy kontakt i namówiliśmy do dołączenia do Znaku Jakości „Kogutka” oraz prowadzenia warsztatów na rzecz LGD. Natomiast panie z Żegociny jeszcze raz dziękowały LGD za zorganizowanie warsztatów z papierowej wikliny, dzięki czemu teraz same wytwarzają unikatowe przedmioty, które prezentowały w Wiśniczu. Bardzo nas to cieszy, gdyż widać, że tego typu przedsięwzięcia warsztatowe przynoszą efekty i dodatkowe umiejętności. LGD „Dolina Raby” prezentowała się na własnym stoisku gdzie pracownicy biura udzielali licznego doradztwa zainteresowanym w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich, a także odpowiadali na pytania związane z atrakcjami turystycznymi i informacjami o regionie. Jarmark zaliczamy do bardzo udanych przedsięwzięć pod względem organizacyjnym i merytorycznym. Obszerna relacja o wydarzenie znajduje się na stronie internetowej Gminy Nowy Wiśnicz.

Wpisał:Patryk Paszkot
Zdjęcia: Patryk Paszkot, Anna Palczewska

 

Zapraszamy na bardzo ciekawe i inspirujące wydarzenie w Nowym Wiśniczu pn. MUZYCZNO-RĘKODZIELNICZY JARMARK. Impreza współfinansowana z EFRROW za pośrednictwem LGD „Dolina Raby” realizuje cele LSR. Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić stoisko promocyjne LGD pełne wartościowych wydawnictw turystycznych i gadżetów. Szczegóły na załączonym plakacie.

Kopia-jarmark-jpg

Print Friendly, PDF & Email