„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Strona główna

Zaproszenie na I Festiwal Podpłomyka Plebańskiego

22 września na gdowskim Zarabiu odbędzie się I Festiwal Podpłomyka Plebańskiego. „Bohaterem” wydarzenia będzie niegowicki podpłomyk z cebulą.

Udział w Festiwalu zadeklarowały Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Gdów a także wystawcy (rolnicy i lokalni producenci), którzy od maja br. oferują swoje produkty na targowisku „Mój Rynek”. Zostanie również przygotowana wystawa płodów rolnych oraz prezentacja zabytkowych maszyn rolniczych.

Członkowie Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników przygotują i przeprowadzą warsztaty pieczenia podpłomyka. Uczestnicy Festiwalu będą mogli spróbować tradycyjnego niegowickiego wypieku a także śniadania ks. Karola. W specjalnym namiocie czekać będą panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Niegowici, gdzie będzie można m.in zapoznać się z historią produktu, obejrzeć dokumenty potwierdzające związki tej potrawy z osobą ks. Karola Wojtyły oraz obejrzeć film dokumentujący pobyt ks. Karola Wojtyły w Niegowici.

Festiwalowi towarzyszyć będą prezentacje artystyczne. Na plenerowej scenie na Zarabiu wystąpią:

Zespół Pieśni i Tańca Pogórze Wielickie, Zespół Tańca i Śpiewu „Małe Zręczyce”, Zespół Pieśni i Tańca „Sułkowianie” wraz z kapelą, podopieczni WTZ w Podolanach oraz zespół „Harnasie” z Bukowiny Tatrzańskiej. Ponadto zaplanowano pokaz ratownictwa grupy GOPR, konkursy dla publiczności, liczne atrakcje dla dzieci i rodzin.

Print Friendly, PDF & Email