logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Zdobądź bony na innowacje

by admin

Masz pomysł na innowacje w swojej firmie? Nowy produkt lub technologię, która usprawni produkcję? Właśnie ruszył kolejny konkurs z Regionalnego Programu Operacyjnego, w którym można zdobyć bony na innowacje. Warto spróbować, bo dotacje sięgają wysokości nawet 90 proc. kosztów wprowadzenia nowego rozwiązania. Wnioski można składać do 2 października.

Już po raz czwarty dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Małopolskiego wspieramy mikro, małe i średnie firmy – każda z nich ma szansę na bon na innowację. Na ten cel w tym rozdaniu przeznaczamy prawie 16 mln zł

– przypomina wicemarszałek Stanisław Sorys.

Konkurs na bony na innowację wystartował 1 lipca. O te dotacje mogą się starać przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność na terenie Małopolski i chcą rozpocząć współpracę z sektorem naukowo-badawczym, np. uczelniami technicznymi, laboratoriami, w szczególności jeśli chodzi o zakup usług badawczo-rozwojowych. Unijna dotacja pokryje więc wydatek, jaki firma musiałaby wyłożyć z własnych środków na opracowanie metod czy procedur zaawansowanej technologii. 

Bon szyty na miarę
W ramach naboru przedsiębiorcy mogą ubiegać się o tzw. mały lub duży bon na innowacje. Pierwszy z nich pozwala na finansowanie w wysokości do 50 000 zł, drugi – nawet do 100 000 zł. Wysokość tego dofinansowania jest uzależniona od ilości otrzymanych bonów. W przypadku, gdy przedsiębiorca otrzymuje bon po raz pierwszy, maksymalne dofinansowanie może wynieść nawet 90% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Gdy sięga po niego po raz drugi – wartość dofinansowania może wynieść 80%, a po raz trzeci i kolejny – 70%.

Gdzie szukać informacji?
Nabór na bony na innowację trwa do 2 października. Dokumenty i szczegóły naboru można znaleźć na stronie: www.rpo.malopolska.pl

Informacje na temat aktualnych konkursów i warunków aplikowania otrzymasz również dzwoniąc na infolinię: 12 616 06 16 lub osobiście – w punktach informacyjnych funduszy europejskich w Krakowie, Chrzanowie, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.

Artykuł pochodzi ze strony: www.malopolska.pl

Zachęcamy do skorzystania z tej formy wsparcia przedsiębiorców z obszaru LGD „Dolina Raby”.

Wpisał: Patryk Paszkot

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy