logo ue leader prow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu: Sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji

Zrealizowano kolejny projekt w gminie Żegocina

by admin

Gmina Żegocina zrealizowała mały projekt pn.: Promocja aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu poprzez montaż urządzeń do ćwiczeń, stojaków na rowery, tablicy informacyjno-promocyjnej oraz wydanie przewodnika turystycznego.

Wartość projektu: 43434,74 zł
Wartość dotacji: 25000,00 zł
Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.

Siłownia zewnętrzna usytuowana została przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej. Ma za zadanie umożliwić wszystkim, niezależnie od wieku i umiejętności, dostęp do atrakcyjnej formy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jest skierowana zarówno do dzieci, młodzieży, dorosłych, jak i osób starszych.
Do dyspozycji jest 5 stanowisk, każde z nich zawiera dwa urządzenia co pozwala jednocześnie ćwiczyć 10 osobom. Część z nich posiada dosyć oryginalne nazwy jak m.in.: wyciskanie siedząc + wyciąg górny, surfer-wahadło + biegacz-piechur, orbitrek eliptyczny + jeździec, trenaż nóg i rąk -narty biegówki + wioślarz, rower + motyl. Urządzenia wyposażono w instrukcję obsługi, by każdy wiedział jak wykonywać ćwiczenia.
Dodatkowo zakupione zostały stojaki na rowery, tablica informacyjno-promocyjna w formie gabloty oraz wydano informator turystyczny.
Urządzenia do ćwiczeń są łatwe w samodzielnej obsłudze i mogą z nich korzystać zarówno stali bywalcy tradycyjnych siłowni, jak i osoby, które z podobnym sprzętem nigdy się nie zetknęły. Odpowiednio dobrany zestaw urządzeń służy do ćwiczenia niemal wszystkich partii mięśni, m.in.: rąk, nóg, brzucha, pleców i klatki piersiowej. Trening na siłowni zewnętrznej aktywizuje stawy, poprawia kondycję i koordynację ruchową, pozwala rozciągnąć mięśnie.

Tworzenie tego typu ogólnodostępnych i atrakcyjnych w użytkowaniu placów fitness zachęci osoby w różnym wieku do podjęcia ćwiczeń ruchowych i zmotywuje do przejścia na zdrowszy tryb życia. Z nowej atrakcji można korzystać bezpłatnie.

Zapraszamy do aktywnego spędzania wolnego czasu na naszej siłowni zewnętrznej!

Informacja: Jan Bujak
Urząd Gminy Żegocina

Print Friendly, PDF & Email

You may also like

Adres:

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „DOLINA RABY”
CHROSTOWA 1B
32-742 SOBOLÓW
TEL. 14 685 44 44

e-mail: biuro@dolinaraby.pl

NIP 6832029170
REGON 120847752
KRS 0000316230

Nr konta bankowego dla wpłacających składki członkowskie:

20 8619 0006 0010 0200 8833 0001

Adres:

Godziny otwarcia:

Biuro LGD przyjmuje strony od pon – pt w godzinach 9.00 – 14.00.

W pozostałych godzinach praca wewnętrzna lub praca w terenie, w związku z powyższym w godz. 8.00 – 9.00 i 14.00 – 16.00 Biuro LGD może być zamknięte.

©2022 Dolina Raby

Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie. Akceptuj Czytaj więcej...

Privacy & Cookies Policy